Luxemburg
Het Luxemburgse wijnbouwgebied bestaat uit slechts 1300 hectare wijngaarden. Tussen Schengen en Wasserbillig spreiden ze zich over zo’n 40 km kronkelende heuvels langs de linkeroever van de Moezel. In de kantons Remich en Grevenmacher zijn de hellingen van de linkeroever oost en zuid-oost gericht. De belangrijkste druivensoort is rivaner (müller-thurgau), gevolgd door elbling, auxerrois, riesling, pinot blanc, chardonnay, pinot noir en gewurztraminer. Er wordt ook een mousserende wijn geproduceerd (Crémant de Luxemburg).
Deze parelende wijn is bijzonder fris en licht.
De lichtgele kleur wordt versterkt door een vakkundige bruising. Een zeer fijne neus met florale toetsen. In de mond krijgen we mooie, ronde en fruitige smaken met een harmonieuze structuur.
Een charmante wijn die je op alle momenten van de dag kunt drinken. Een goed gecontroleerde mousse, een fijne florale neus, fruitig en rond in de mond en onderbouwd door een harmonieuze structuur.
Deze cuvée, exclusief gemaakt door Bernard-Massard voor het Pleasures-label, bestaat uit chardonnay, pinot blanc, riesling en pinot noir, zorgvuldig geselecteerde cultivars die de wijn zijn karakteristieke body, smaak, kleur en elegantie geven. Gerijpt gedurende minstens 2 jaar in de kelders, heeft het een afwerking en verfijning gekregen.
De cuvée "Ecusson" is de parel van Bernard-Massard. Uitsluitend gemaakt van pinot noir, die voor elegantie en finesse zorgt. Hij werd gedurende 2 jaar in de kelders van Grevenmacher gerijpt, alvorens zijn ontgisting.
De "Cuvée Écusson" is de parel van Bernard-Massard. Ze werd samengesteld uit de beste pinot blancs, pinot noirs en rieslings en er werd bovendien een grote hoeveelheid chardonnay aan de blend toegevoegd, die zorgt voor haar elegantie en finesse. Ze onderging een 2-jarige rijping in de kelders te Grevenmacher.
Dit prachtige domein van 18 ha groot, is sinds de negentiende eeuw in het bezit van de familie Claesen. Riesling is zowel fris, mineraal als krachtig.