Zelfs de wijnmakers van Brown Brothers hebben hun favorieten. Deze wijngaard van Shiraz in Heathcote is een hartendiefje door de vrij unieke smaak. Krachtig en gul, rijk aan aroma’s van zwart fruit, goed kruidig en de fijne tannines zorgen voor een zachte finish. Een waar genoegen.
De crouchen-druif, van Baskische oorsprong, heeft sinds 1900 een thuis gevonden in Australië dankzij de familie Brown.
Het is een blend van Muscat d'Alexandrie uit centraal Australië en Sauvignon van het koele eiland Tasmanië. Er zijn 200 variëteiten en klonen van muscat geregistreerd in Australië. Er worden verschillende soorten wijnen van gemaakt, meer of minder aromatisch of zoet, afhankelijk van de variëteit en de oogstdatum. Deze originele wijn is een succesverhaal.
Een unieke druivensoort waarvan heerlijke, lichte en zeer fruitige rode wijn worden gemaakt. Deze Tarrango wordt fris geschonken en is een vlotte drinker.
Het koele klimaat van de "King Valley" in de staat Victoria (tussen Melbourne en Sydney), is gunstig voor de chardonnay druif. Doordat deze wijn enkele maanden op eikenhouten vaten gerijpt werd, ontwikkelde hij subtiele houtachtige toetsen, aroma's van steenfruit en perzik met een verfrissende afdronk.
Enkel in België | Zie FAQ
OK