Saint-Romain is minder bekend dan de aanpalende appellatie meursault en wordt gekenmerkt door de aanwezigheid van kliffen. De bodem zorgt hier voor mineraliteit en complexiteit in deze wijn, die in eikenhouten vaten gerijpt werd (waarvan een gedeelte op nieuwe vaten). Een wijn met een mooie lange vettige, zalvende afdronk.
Tussen Aloxe - Corton en Beaune liggen de Savigny percelen, eigendom van la Maison Remoissenet en die slechts 1.500 flessen opleveren. De wijn wordt op een 5-tal eikenhouten vaten gerijpt.
Gemaakt van prachtige percelen, eigendom van la Maison Remoissenet. Deze gevrey-chambertin werd op traditionele wijze gevinifieerd met een lagering van 16 maanden op eikenhouten vaten.
Een kleine productie van slechts 12 vaten. Schitterende goudgele kleur met een minerale neus die subtiel gekenmerkt wordt door zijn rijping in vaten. Rijk, krachtig en complex in de mond, met hints van toast.
Deze appellation van 191 hectare dateert uit 1937 en is zonder twijfel de meest perfecte expressie van Chardonnay in Bourgogne. Maar het is niet gratis... Om een grotere zuiverheid te bereiken, betaalt Remoissenet zijn wijnboeren een vaste prijs per hectare in plaats van per kilo. Dit maakt het mogelijk om alleen het beste te selecteren, zonder je zorgen te maken over opbrengstverlies.
Het perceel "Les Échanges" ligt ten zuiden van het dorp op een steenworp van Clos de Vougeot. Maison Remoissenet gebruikt slechts 5 vaten die gedurende 18 maanden gerijpt worden. Het is een delicate, fijne en sensuele wijn.